1762-1843

Pierwszym wielkim mistrzem, a zarazem człowiekiem, który opracował przepisy Dojo był mistrz SAKUGAWA, zwany również KARATE SAKUGAWA

1809-1899

Najwybitniejszym jego uczniem był SOKON „BUSHI” MATSUMURA – szef  Ochrony króla Królestwa Ryukyu.  Był on ekspertem okinawskiej Te, znał też chińskie ch’nan fa z okolic klasztoru Shaolin oraz Jigen-Ryu – japońską sztukę walki Klanu Satsuma. Na bazie tych trzech sztuk walki stworzył karate i nadał mu formę zbliżoną do tej jaką dzisiaj ćwiczymy.

1831-1915

Uczeń Matsumury – Anko Itosu zmodernizował karate i nadał mu dzisiejszą formę. W kwietniu 1901 roku rozpoczął on proces wprowadzania karate do szkół na Okinawie. Proces zatwierdzenia karate jako elementu kultury fizycznej w szkołach zakończył się w 1905 roku i ta data podawana jest oficjalnie jako data wprowadzenia karate do szkół. Wprowadzenia karate do szkół było ważnym krokiem w jego historii bowiem dawało możliwość szerokiego zapoznania się z nim Okinawańczyków i przez to jego popularności i ekspansji. Wpłynął na to fakt silnego powiązania karate z okinawańską tradycją i kulturą, wybitnymi walorami zdrowotnymi oraz wysokim morale i dyscypliną kształtowaną u ćwiczących.

1885-1969

CHOSIN CHIBANA jako pierwszy wprowadził na wzór japoński do określenia stylu słowo RYU-czyli szkoła. W latach 1954-58 był szefem wyszkolenia w departamencie policji w Shuri. W 1956 r. zakłada ogólnostylowe stowarzyszenie Okinawa Karatedo Federation, a w 1958 r. zakłada istniejącą do dziś Okinawa Shorin-ryu Karate-do Association.

KATSUYA MIYAHIRA

1918-2010

Karate zaczął studiować u swego ojca w 1930 r., a od 1933 uczeń Ch. Chibany. Po jego śmierci przejął rolę prezydenta Okinawa Shorin-ryu Karate-do Association.

KENYU CHINEN

1944

Treningi rozpoczął w 1958 r. u Ch. Chibany. Studiował też u Shuguro Nakazato i Katsuya Miyahiry, oraz KOBUDO  u Shinpou Matayoshi. W 1976 roku oddelegowany do Europy w celu propagowania OKINAWA SHORIN-RYU i OKINAWA KOBUDO.
Jest prezydentem World Oshu-Kai International Okinawa Shorin-ryu Karate, Kobudo Federation.